Rambler's Top100
Rambler's Top100
АгитПроп
Архив Форум Рейтинг программ О программе

Александр Бандурка VS Анатолий Матвиенко

все фото
все фото
Зураб Аласания, ведущий: - Добрый вечер, дамы и господа! Добрый вечер, леди и джентльмены; здравствуйте, товарищи и товарищи!
В эфире - совместный продукт Медиа-группы «Объектив» и «7-го канала», называется он - «АгитПроп», и это именно то, что вы думаете: агитация и пропаганда.
Агитировать и пропагандировать вас будут сегодня за… Будете смеяться, но со вчерашнего дня ничего не изменилось - осталось по-прежнему два основных кандидата - вот за них вас и будут агитировать.
Формат программы таков: у нас есть два основных пропагандиста, у них есть два основных помощника – секунданта (не четыре, как в прошлый раз, а два).
Господа секунданты, если вы готовы - прошу занять свои места.
Сегодня у нас помощниками… вот один из них – это московский журналист, вот другой из них – это украинский фермер.
Основные пропагандисты сегодня - это Александр Бандурка, народный депутат (прошу Вас, Александр Маркович, вот Ваша кабина для голосования. Будем считать, что Вы здесь делаете выбор), второй наш сегодняшний гость - Анатолий Матвиенко, тоже народный депутат (прошу Вас в эту кабину). Здравствуйте.

(Зрителям): - Пока господа - или товарищи - депутаты делают свой выбор, я вам скажу о том, что вы тоже сегодня можете участвовать в программе. У нас есть телефоны, по которым вы можете звонить и отдавать предпочтение - не кандидатам, за которых вас будут агитировать! - а тем людям, которые за них агитируют. В частности - Александр Бандурка - если вы считаете, что он был убедительнее или он будет убедительнее – 7-157-001. Если убедительнее вам покажется Анатолий Матвиенко - 7-157-002. Если ни одни из них вам не понравится, набирайте – 7-1757-003.

Теперь я начинаю первый раунд. И вывожу сюда к вам на камеры Александра Бандурку. Александр Маркович, вот камера, на которую Вы можете говорить, Ваши избиратели перед Вами, и вот Ваши соперники. У Вас есть 3 минуты. Готовы?

Александр Бандурка: - Да.

Зураб Аласания, ведущий: - Прошу.

Александр Бандурка: - Шановні телеглядачі, шановні виборці, залишилась доба, і це, можливо останній бій, він трудний самий, як в тій пісни. Ми маємо визначитися, якою буде Україна через короткий промежуток часу після президентських виборів. Я довірена особа Віктора Федоровича Януковича, я людина земна. Я сьогодні цілий день відкривав комп’ютерні класи, запалював газ, дитячу поліклініку, консультацію здавав, зустрічався з виборцями. І мій секундант, тоже від землі. Він не з Москви, він із села Александрівка Золочівського району, він фермер.
Я не розумію, чого мої опоненти, які тут представлені, опираються не на місцевий контингент, не на виборців, а чомусь тут із Києва мій колега Матвієнко, колега Філенко, колега Лук’яненко. Чи то в них немає місцевих кадрів, чи то їх тут не підтримують, що вони навіть з Москви привезли секунданта? - певно не найшли на місці.
Я висловлюю їм свою повагу, не зважаючи на наші політичні різночитання. Анатолій Сергійович Матвієнко зараз вийде, ми з ним тепло попривіталися – давно не бачилися – але я відстоюю інтереси Януковича, теж людини земної - в України сьогодні політична фігура Президента потрібна в якості менеджера, управителя. А не політичного демагога. Я запрошую вас 31 числа прийти і проголосувати за себе, за розвиток держави, за країну, за мир, за злагоду, за спокій, за те, щоб міжетнонаціональний мир, щоб ніхто не закликав викинути з України чи то євреїв, чи то, як було сказано, “жидів”, чи москалів, росіян – знову ж таки я термінологією користуюся сторонників Віктора Андрійовича Ющенко, що було проголошено Кривобоком, народним депутатом, на Говерлі.
Янукович робить конкретну справу, це людина діла: піднята пенсія, заробітна плата, стипендія, соціальні виплати. В мене була зустріч з сотнями людей, всі вони висловлюють задоволення із того статусу, що є, покращується, і ніхто не буде цьому заперечувати. А якщо хтось буде говорити, що у нас мало демократії, то наш диспут, коли ми можемо висловлювати різні пропозиції – ми як раз користуємося цією демократією навіть занадто. Штурм ЦВК, який був проведений “Нашою Україною” це теж прояв демократії!
Я сподіваюся на здоровий розум, мудрість нашого виборця, на толерантність, що ми будемо себе вести правильно і біля виборчих дільниць. Янукович не запрошує нікого іти на барикади, він запрошує до роботи, до урн! І хай в кожного совість проявиться в голосуванні, а не в ширянні каміння по вікнам виборчого штабу!

Зураб Аласания, ведущий: - Если Вы свою речь не закончили, то Вы можете закончить мысль…

Александр Бандурка: - Я не можу розуміти, як може претендувати люди кандидатом в Президенти, як може бити лежачу людину біля ЦВК! Чи давити її за горло, бити в обличчя, як це є свідчення потерпілих, чи кінохроніка, яка... нам демонструвала це не однократно!!

Зураб Аласания, ведущий: -Вобщем, голосуйте за?....

Александр Бандурка: - ...за Януковича!

Зураб Аласания, ведущий: - Благодарю. Александр Маркович, Вы можете оставаться на том же месте, только чуть-чуть подальше, потому что я сейчас приглашу Вашего оппонента.

Александр Бандурка: - Я маю відступити від нього дальше?

Зураб Аласания, ведущий: - На всякий случай. (Анатолию Матвиенко) Прошу Вас, буквально два шага вперед, Анатолий Сергеевич. Вот Ваша камера и Ваши избиратели. Я отхожу в сторону. Готовы? Поехали.

Анатолий Матвиенко: - Доброго вечора, славний Харків, доброго вечора, славні харків’яни. Я думаю, що гостинне місто завжди раде своїм гостям, хоча я тут перебуваю вже чимало. І я думаю, що не всі розділяють “гостинність” Олександра Марковича, який казав, що ми тут зайві...
Я думаю, що ми всі на Україні, і всі ми сьогодні переживаємо за Україну. Я прийшов сьогодні з домашнім завданням, оскільки нам потрібно три хвилини, я хочу менше сьогодні говорити за кандидата, особливо Януковича... Тим більше порівнювати їх. Бо не можна говорити про ті речі, які не можна порівнювати. Я буду говорити, чому ми маємо сьогодні обрати Ющенко.
(Дістає паперовий конус, білого кольору) Це конус. Я хочу показати всім і умовно, щоб ми погодились, що це наше суспільство. Десь на якомусь рівні ми знаходимося, хто - нижче, хто – вище, хто – одну посаду займає, хто – іншу. І десь на вершині цього конуса, певно і сидить та людина, яка і є гарантом Конституції. Очевидно на вершині цього конуса сидить та людина, яка дає сигнал рівню моральності, відповідальності, професійності. І ми маємо розуміти, що якщо з цієї вершини б’є фонтан нечисті, він завжди не буде чистим, він буде брудним. Ось що відбулося протягом 13 років незалежності. Я приніс ще й отакий конус... (Дістає маленький паперовий конус чорного кольору. Одягає його на верхівку великого) - Ось приблизно те, що ми маємо сьогодні в нашому суспільстві!
І маємо розуміти, що скоро ця чорнота покриє все суспільство! І перед нами стоїть певне завдання: або ми будем чорні, темні і не відомо де знаходитися, або ми все-таки змінимо те, що сьогодні забруднює наше життя. І відставимо як те, що вже в історії нашій було, і ніколи вже до цього не повернемося. Бо ми маємо бути світлими, ми маємо бути європейськими, ми маємо бути справжніми, ми маємо бути достойними!
Я хочу сказати, що якими ми маємо бути, це один із аргументів. Україна сьогодні в другій сотні – якщо більш конкретно - 105 місце за тим рівнем життя, за тією купівельною спроможністю пенсії, заробітної плати, за можливість відпочити, за можливістю пролікуватися – на 105-мі. А потенціал України такий, що ми можемо претендувати в десятку кращих держав світу! А для того, щоб все це відбулося... Навіть, чому це не відбувається. Не відбувається це тому, що ми не маємо сьогодні ефективної влади, професійної, справжньої, щирої, проукраїнської, дійсно, яка б справді дбала б про народ. А ми маємо чорну сьогодні компанію, яка розкрадає цю державу, яка так тримається за те, щоб і продовжити своє панування, бо треба забрати останнє – це землю. Бо треба докрасти те, що некрадено! Ми пропонуємо змінити це. Ми пропонуємо поставити це в бік і з рештою почати жити цивілізованою країною. І для того, щоб все це відбулося, ми маємо сьогодні розуміти, ми або залишаєм те, що є, або вибираєм нове життя. Ющенко – це новий вибір, це нова якість життя, це інше...

Зураб Аласания, ведущий: - Благодарю. Как на мой взгляд, господин Бандурка был жестким, господин Матвиенко был образным…
И напомню наш телефон, телефон, по которому вы можете высказать свое мнение. 7-157-001 - это если вам Александр Маркович Бандурка понравится больше - или убедил вас больше.
Что касается Анатолия Сергеевича, то телефон – 7-157-002.
Если вы до сих пор не определились, то телефон – 7-157-003.

Теперь мы переходим к следующему раунду, и поскольку первым свою речь начинал Александр Маркович, то мучить мы начнем Анатолия Сергеевича. Готовы?

Анатолий Матвиенко: - Да, уже 7 років.

Зураб Аласания, ведущий: (Виктору Белинскому, помощнику Бандурки) - У нас есть 10 минут. У Вас есть первый вопрос, или я начну?

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - Я хотів би почути все-таки відповідь на те питання, яке прозвучало від Олександра Марковича: чому представник штаба Ющенко все-таки не з відомих політиків, але харків’ян, а буде говорити чоловік заїзжий? Тоже мені б хотілося б чути, моє було б таке бажання, щоб і секунданти були на, будем говорить, в одной весовой категории, хотя бы житель Харьковской области…

Зураб Аласания, ведущий: - Благодарю, вопрос понятен.

Анатолий Матвиенко: - Я в кожному куточку своєї держави, в якій живу, в своїй країні відчуваю себе як дома. В Харкові я відчуваю себе дуже затишно. І Харків для мене це дуже рідне місто, Харків для мене місто моїх друзів, це батьківщина мала...

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - Я Вас розумію...

Анатолий Матвиенко: ...- відповідаю. Якщо Ви розумієте, для чого Ви запитуєте.

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - Але, Олександра Марковича Бандурку знає вся Харківщина, вся Харківщина - це 100%! І знає ще більше!..

Анатолий Матвиенко: - Ну, давайте Олександра Марковича оберем Президентом....

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: ...України.

Анатолий Матвиенко: - Безперечно! А мене - Президентом Вінничини!

Зураб Аласания, ведущий (помощнику Бандурки): Прошу прощения, Вы спросили, почему москвич тут сидит, или как?

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - Мені б казалось, что боле б весомо было бы в агитации за Ющенко все-таки, если б це був відома людина в Харківський області...

Зураб Аласания, ведущий (Матвиенко): - Вы с этим согласны?

Анатолий Матвиенко: - Я думаю, що я не можу собі давати оцінок. Я дійсно значно менше зробив всього різного, із того що зробив Олександр Маркович... Але зробив інше. А люди мене також знають.
Але Ви знаєте, який тут шалений тиск? Більш заляканого міста і взагалі області, ніж Харківська, важко знайти! І коли тут працювали люди з Харківщини, вони поправляли, що треба хоч якийсь захист цьому керівнику штабу! І було прийнято рішення приїхати депутату. І я виконав це рішення команди Віктора Ющенко.

Зураб Аласания, ведущий: - С Вашего позволения. У меня есть короткий анекдот для Вас. Он не касается текущего момента, или, тем более, того кто находится в этой студии...

Диалог в книжном магазине.
Покупатель: «Могли бы Вы мне дать книгу об умных и толковых членах команды Виктора Ющенко?»
Продавец: «Это в отделе фантастики»…
Много разговоров идет о том, что Украина нуждается в смене политических элит, нуждается в притоке свежей крови. Анатолий Сергеевич, Вы себя считаете этой самой «новой политической элитой»?

Анатолий Матвиенко: - Я хочу Вам ответить, что считаю себя человеком, который может что-то сделать. Я считаю, что идет новая генерация, и очень важно этой генерации дать простор. Вот то, что я должен сделать - я должен помочь убрать то, что сегодня не раскрепощает эту новую силу, которое сегодня консервирует, которое не дает ей раскрыться. Мы должны убрать ту консервативную власть и раскрыть простор для новых людей. Они построят настоящую Украину. Моя задача - создать этот плацдарм.

Зураб Аласания, ведущий: - Переходный период?

Анатолий Матвиенко: - Вы спрашиваете - я отвечаю…

Зураб Аласания, ведущий: - Благодарю Вас. Виктор?

Александр Бандурка: - Да у них все борьба!..

Зураб Аласания, ведущий: - Прошу прощения, у Вас будет еще время.

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: : - Всетаки-я остаюсь при своїм мнении, все-таки, якщо среди депутатів, це був, Верховной Ради, був все-таки хаківя’нин і агітував. Це було би більший вклад....

Анатолий Матвиенко: - Віктор Іванович, я дуже щиро...

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - І хотілося, щоб мій колега...

Анатолий Матвиенко: - Одну репліку. Віктор Іванович, я дуже щиро Вам дякую за те, що ви так переживаєте за Ющенко і його рейтинг в Харківський області. Я думаю, що всі переживають разом з Вами. І я думаю, що всі разом ми зробимо так, що Віктор Андрійович Ющенко победіл в Харківській області..

Зураб Аласания, ведущий (помощнику Бандурки): - Это было мнение. А теперь вопрос, если можно.

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - Я предоставляю право… (показывает на помощника Матвиенко).

Зураб Аласания, ведущий: - Нет, товарищ Ваш пока сидит, ждет… коллега, так сказать…
Хорошо, тогда я. Анатолий Сергеевич, здесь, на Харьковщине, на Слобожанщине - я не знаю, знаете ли Вы об этом, слышали ли Вы об этом - образ Ющенко - это принцип «из двух зол выбираю меньшее». Многие из голосов, которые Виктор Ющенко получит здесь на Харьковщине, я так думаю, будут не «за» Ющенко, а «против» Янковича. Как Вы это оцениваете?

Анатолий Матвиенко: - Я думаю, что есть три мифа, которые сегодня - результат изоляции всякого альтернативного мнения - и в Харькове особенно. Это: Ющенко – националист, Ющенко – американец (продаст Америке), и Ющенко нас изолирует от России.
Ющенко в Харькове не знают и это самая большая проблема в Харькове касательно Ющенко! Ющенко - это профессионал, Ющенко – это патриот, Ющенко – это истинный гражданин страны, который хочет изменить ее лицо. Ющенко – это человек ответственный, Ющенко - человек верующий. Ющенко не только знает, что такое Харьковская область. Потому что он так думает, как харьковчане, потому что он сам из Слобожанщины. И это есть правда.
К сожалению… Я розумію, да, Віктор Івнович, може я щось не тэ кажу, що ві підтрімуете - але у нас є право на думку кожного...
Поэтому вот, как-то розвя’зать эту проблему - и если она будет развязана, я думаю, что все будет лучшим образом. И я думаю, что Ющенко для Харькова есть очень важным Президентом, и с точки зрения прагматичных интересов Харькова. И если бы вот была возможность – у меня просто нет времени долго отвечать…

Зураб Аласания, ведущий: - Мы еще поговорим об этом. Виктор, Вы хотели….

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - Так вот, про харків’ян ми заговорили. Со сторони Ющенко. Може, в мене... погано я проінформірован. Але я не чув поздоровлення со сторони Ющенко з 350-летиєм Харківщини!

Зураб Аласания, ведущий: - Да-а-а, это серьезно...

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - Я чув от Вітренко, Симоненко... Але від нього - не було. Не чув я і поздоровлення із 60-річчям визволення України... То єсть, публічного поздоровлення, може там телебачення не предоставлялсь, я так продивляюся всі канали....

Александр Бандурка: -...або покладання квітів...

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: -…покладання квітів, але цього тоже не було, поздоровлення українського народа со сторони Віктора Андрійовича почему-то...

Александр Бандурка: - Вопрос - почему?

Анатолий Матвиенко: - Я думаю, що просто ми не все чуємо і це не є проблемою нашого кандидата, Віктора Андрійовича, зокрема, а проблема того, хто слухає.

Александр Бандурка: - А що, було поздоровлення Харкова?!

Анатолий Матвиенко: - Я ще раз кажу, яке мені завдали питання....

Александр Бандурка (показывая на помощника): - Ми ж одна команда!...

Анатолий Матвиенко: - …Тому я цього не можу коментувати. Якщо Ви можете коментувати - коментуйте.
З другого боку я думаю, що Ви не бачите бревна в своєму власному оці, і бачите якусь там мусоринку в очах свого опонента. Це дрібниці для полеміки. Я вважаю, що це не є зовсім авторитетно і не є гідно для полеміки, тим більше, нашого рівня, для всіх, кто в цьому залі зібрались. Але то Ваше право, Ви задаєте – я відповідаю.

Виктор Белинский (помощник Бандурки), фермер: - Юбілей Харьква – 350...

Анатолий Матвиенко: - Прошу, я хочу привітати Вас сьогодні... компенсуючи все, чим Ви ображені - з днем Ленінського комсомолу!
І побажати Вам добра і здоров’я, і неімовірного щастя, і всіх телеглядачів! Я до речі роблю це щиро, бо я дуже багато віддав в своїй біографії ленінському комсомолу. І ніколи не соромився, що там працював! І я був настільки щирий, як і сьогодні в розмові з Вами!

Зураб Аласания, ведущий: - Анатолий Сергеевич - к одному из трех мифов, которые Вы уже сегодня упоминали. Если Ваш кандидат станет Президентом всей Украины, останется ли у харьковчан – я прошу прощения за шкурный вопрос – возможность говорить на том языке, на котором они говорили - будь то русский, суржик или какой угодно; и мыслить, и жить так, как привікли здесь, а не как, например, на Западной Украине – это ведь разные образы жизни, не так ли?

Анатолий Матвиенко: - Каждому гарантировано право в демократической стране жить так, как он желает и считает нужным. В рамках Конституции, законов не нарушая, и соблюдая эти законы, и понимая, что это и есть правила нашего поведения. Касательно того, может ли чувствовать себя харьковчане, так как себя чувствовали - я Вам гарантирую: будут лучше себя чувствовать!
Потому что приезд даже в состоянии своего… не совсем полного здоровья - Ющенко хотел встречи и с российскими общинами, на этот счет говорил с ними еще очень много. И после встречи, кстати, с российскими общинами, в его, значит, пропагандистских всех встречах и разговорах, Вы слышите, что он будет делать, потому что он это понимает и будет делать, потому что он никогда никого не душил, никогда никого не ограничивал!
Его задача – это дать человеку раскрыться, поэтому, я думаю, что будет лучше с точки зрения межнациональных отношений, и с точки зрения экономики, потому что в Харькове уже одна треть, к сожалению, не управляется Харьковской властью. Не знаю, кем она управляется…

Зураб Аласания, ведущий: - Конечно, он у нас - знамя победы. Я понимаю. Он у нас чист. Но в его окружении есть немало радикально настроенных политиков экстремистского толка! Вы уверены, что они не перехватят власть в свои руки?

Анатолий Матвиенко: - Вы понимаете, я хочу сказать... мы имеем общество то, которое имеем. Мы сами не понимаем, какое общество за 13 лет… деформированное и разодраное мы получаем, и если мы не будем учитывать это, мы ничего другого не сделаем, как его будем только давить….

Зураб Аласания, ведущий: - Мы еще вспомним про Тягнибока, про всех остальных. Заставка прервала Вас на полуслове, Анатолий Сергеевич, я прошу за это прощения. У Вас еще будет возможность. Пока что этот раунд закончен. (Зрителям) И я готов вывести цифры на экран. Вы голосуете, я это вижу. «Кого из гостей вы считаете более убедительным». Александр Маркович Бандурка – 43% пока что - но у него выступления было меньше, чем у господина Матвиенко, который набрал пока 51%. Не определились – 6% звонивших. Страна, по-моему разделяется все четче и четче. 6% - это мало….
О’кей, следующий раунд у нас - за Александром Бандуркой. (Обращается к Матвиенко): - Вы можете оставаться там же, чтобы слышать все, что он говорит. Я перехожу на противоположную сторону. И если Вы готовы – мы начнем. Михаил, Вы или я?

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Давайте я начну. Александр Маркович, Вы позволите мне разговаривать на русском языке? Але, якщо треба, я перейду на українську мову...

Зураб Аласания, ведущий: - Вот такие московские журналисты у нас…

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Знаете что, вот вся кампания Януковича строится на странной антитезе. Вот нам сейчас было сказано, что Ющенко выгонит всех москалей и жидов. А потом, в течение 15-ти минут нам рассказывали, почему здесь сидит русский журналист, что он не должен сидеть в Харькове, в Харькове не должен сидеть представитель киевской элиты!
Это еще не вопрос. И второе, когда говорят о Януковиче, сразу начинают говорить о том, что он раздал пенсии или повысил заработные платы или выдал стипендии! Янукович - действующий премьер-министр! Он вправе это сделать за счет государственного бюджета; любой кандидат, который был бы действующим премьер-министром - сделал бы тоже самое, это ноу-хау кандидата в Президенты!

Зураб Аласания, ведущий: - ...То есть, это не плюс...

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Конечно, это не плюс! Дайте нам этот бюджет…

Зураб Аласания, ведущий: …и мы сделаем тоже самое…

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - … Да, и мы сделаем тоже самое! Логично.
Вопрос. Вопрос достаточно жесткий. Вы знаете, когда находишься в Москве, в воздухе прямо витает какое-то напряжение (я не буду говорить, что когда находишься в Израиле - там еще больше это витает. Потому, что там реальная угроза террористических атак). За 3 недели до выборов в Украине, которая всегда была спокойна и никогда не относилась к зоне, к поясу террористических атак, вдруг оказывается - большая антитеррористическая операция. Начинают арестовывать студентов в Чернигове, в Харькове, во Львове, по все оси украинской! Хорошая разведка - так сработала? Что за антитеррористическая операция в Украине за 3 недели до выборов? И вообще! Вопрос, вообще, не так я даже поставил, я бы спросил проще: надо ли взорвать Украину для того, чтобы Президентом стал кандидат, который Вы хотите, чтобы он стал?!

Зураб Аласания, ведущий: - Александр Маркович.

Александр Бандурка: - Отвечаю на русском языке, чтобы Вам было понятно. Как раз Янукович каждый день по телевидению призывает своих сторонников к спокойствию, к тому, чтобы не участвовать в массовых акциях, не блокировать работу избирательных комиссий! От Ющенко мы этого не слышали, чтобы не шли на ночные бдения, сходки или на штурм ЦВК! Янукович как раз заинтересован в том, чтобы выборы прошли спокойно. И как раз у сторонников Януковича находят взрывчатку, сторонники Януковича бьют правоохранительные службы… Ющенко… извините… бьют…

Зураб Аласания, ведущий: - Оговорка.... Не обращайте внимания.

Александр Бандурка: - Да, это оговорка, опечатка. Потому что я думаю как раз об этом…
Поэтому давайте ж разделим мухи от котлет. Янукович призывает к спокойствию и порядку. От Ющенко мы этого не слышали. Пусть Виктор Андреевич выступит по телевидению и отмежуется от этих экстремистских заявлений, от своих сторонников, которые нарушают закон. И в конечном итоге как-то призовет к спокойствию и к тому чтобы оставаться на местах и грозить, что там 500 тысяч приведем и 100 тысяч куда-то под стены!
А какая в это есть необходимость? Есть необходимость прийти в эти кабинки и проголосовать соответственно их симпатиям!
Я хочу вернуться к первому Вашему… вот к той реплике. «Вот мы увеличим». Да. Я называю при Ющенке, 2001-й год - пенсия 68 гривень, а сегодня она - 284 гривни!
Да, не хлебом единым жив человек! Но я народный депутат - не за должностью, а призванием, за сущностью! Я каждый день работаю в своем избирательном округе. И людей интересует бытие. И как мы не уважали классиков марксизма, а это вот классическое – бытие определяет сознание – от него мы не отойдем!..
Я называю стипендии – 25 гривень, сегодня они - 108 гривень. Я называю зарплату – 74 гривни, а сегодня она - 237 гривень. А с нового года эти все цифры увеличатся!
Я земной человек. Янукович такой же. Мы ходим по этой земле и хотим, чтобы нашим людям жилось лучше сегодня, а не тогда, когда я слышу от сторонников Ющенко: вот когда вы нас полюбите, да изберете, да мы придем к власти – вот тогда мы сделаем вас счастливыми!

Зураб Аласания, ведущий: - Спасибо, Александр Маркович. Позвольте мне продолжить, Михаил.
(Обращаясь к Бандурке) - Это насчет того, что «мы похожи с Януковичем». Я хочу сказать, что Бандурка – это не просто генерал. Бандурка - генерал от милиции, который в этом городе…

Анатолий Матвиенко: - Он генерал-полковник.

Зураб Аласания, ведущий: - Я имел в виду «генерал» в общем смысле. Генерал от милиции, который сделал в этом городе очень много! Именно Ваша заслуга или Ваше поражение – как угодно – в том, что наш город называют «ментовским городом»! Вы жесточайшим образом навели здесь свои порядки в середине 90-х. Как Вам… и, кстати говоря, это именно милицейская точка зрения - о том, что «бывших» уголовников - не бывает! Как Вы это расцениваете?

Александр Бандурка: - Знаете, есть такая половица: не судите, да и сами не будете осуждены...

Зураб Аласания, ведущий: - Это милиционер говорит?!

Александр Бандурка: - Это библейская заповедь. И Анатолий Сергеевич подчеркнул, что Виктор Андреевич верующий человек! Это как раз к нему относится. Не судите! Нету - ни вечных наказаний, ни вечных заслуг. Все познается в сравнении. Поэтому бывшие есть или будущие. Нельзя вешать ярлык... Если ту тему… которую Вы хотели… затронуть….

Зураб Аласания, ведущий: - Конечно, судимости премьер-министра, бывшие.

Александр Бандурка: - Они сняты. Скасовані – по-украински звучит. І не тоді, коли він став премєр-міністром чи губернатором, а тоді, коли йому було 16 років! Коли це відбувалося.
Отут нас сидить 5 мужиків - а кто з нас не бився в дитинстві?! Чи всі ми безгрішні? А якщо цю тему порушувати, то я знову використаю термін Анатолія Сергійовича: в чужом глазу соломинку замечаю, а в своїм бревна не вижу. Я якщо начну називати проти кого, скільки раз порушувались кримінальні справи и чи яка сім’я до того має відношення - навіть із нині діючих політиків, то я думаю, що Ваше питання буде некоректним!

Зураб Аласания, ведущий: - Благодарю Вас. Пожалуйста, Михаил.


Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Очень интересное вообще мнение! Когда речь идет о судимости бывшей или будущей судимости вообще кого-либо - в данном случае вопрос не о юридической составляющей, а о моральности этого человека, о внутреннем стержне, который есть у этого человека!!
Вы говорите, вот мы все пять мужчин, мы все в детстве, может быть, и бились, но никто из нас тюрьме не сидел! Это ремарка.
А теперь более важное. Действительно, Янукович - ангел, действительно ходит в белых одеждах, он призывает никого …не ломать людей, не заставлять их прийти на участки, не угрожает увольнением с работы! Действительно, он этого не делает, правильно. Действительно, находят взрывчатое вещества в организации молодежной «Пора». Кто находит? Силовая вертикаль, которая ему подчиняется, одному из кандидатов в Президенты!
Так что давайте не будем говорить о том, что Янукович выведен из игры, он не знает о том, кто и что делает из силовиков!
Вопрос даже другой. Вопрос, опять же, другой. Меня это даже уже не интересует. Меня интересует - а сколько можно людей ломать через колено? Почему нужно приходить на предприятие и говорить, что если ты не поставишь галочку - ты будешь уволен? Сколько можно студентов, у которых висит постер Ющенко – здесь, в Харькове, в общежитиях - угрожать и даже изгонять уже из общежитий?! Вот даже свежий пример…

Александр Бандурка: - Я готов відповідати...

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Нет. Вопрос будет. Вопрос конкретный. Вот буквально я уже шел сюда на передачу и мне сказали, что в харьковских школах 17 и 156, детям на уроках рассказывают, как голосовать и ставить птичку напротив Януковича. И говорят, что Ющенко – это монстр, это кошмар для Украины! Дети должны прийти к родителям, они голосовать не будут сами. Это создается атмосфера страха! Так вот вопрос: ну, сколько можно ломать людей через колено?

Александр Бандурка: - Я би хотів теж запитати - на якому це підприємстві було?! Називайте конкретно, в якому общежитії, якого вищого навчального закладу?! Було таке, щоб прийшли и студентам, там, погрозили, я....

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Давайте мы сейчас...

Александр Бандурка: - Я називаю, у кого коректно знайшли взривчатку, коли вибухівку найшли! І влада не може... Від влади ж вимагають, щоб був забезпечений порядок. Нема другої влади, є тільки та влада, яка є в державі. І вона має цей порядок забезпечувати! Ви нам говорите словеса! Отам, отам на підприємстві поламали через коліно, у вузі гуртожитку... Називайте!

Зураб Аласания, ведущий: - Логично.

Александр Бандурка: - Якщо це було в гуртожитку національного університету внутрішніх страв, чи в юридичній академії...

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Александр Маркович, ну давайте....

Александр Бандурка: - Я Вам уже сказав, я людина земна. Для мене словеса не мають нікого значення – факти!

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Действительно, не имеют значения словеса. И действительно, не было случая, когда студенты шли на встречу – как это назвалось здесь - ярмарка студенческих? …

Зураб Аласания, ведущий: - Идей.

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: …идей, да?.. Студенты шли конкретные, фамилии записаны, занесено заявление с просьбой возбудить уголовное дело против - я не буду называть фамилии офицеров милиции, не надо наверное, да, на прямом эфире это говорить? Они избили и сломали ребра некоторым людям. Ну, Вы знаете об этом.

Александр Бандурка: - Є прокуратура, є закон, має бути порушена кримінальна справа.

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Тогда Янукович.....

Александр Бандурка: - А якщо Ющенко скомандував, побив міліціонерів, під стінами Центральної виборчої комісії?! Чого Ви тогда не возмущаєетесь?! Закон має бути для всіх одинаків!

Михаил Подоляк (помощник Матвиенко), журналист: - Я возмущаюсь. Только давайте покажем реальную съемку того, что происходило возле ЦВК. Реальную!

Зураб Аласания, ведущий: - Благодарю. Это была жесткая схватка... Я опять возвращаюсь к рейтинговому голосованию. Вы имели возможность выслушать обоих сегодняшних оппонентов. За Александра Марковича Бандурку - 45%, за Анатолия Матвиенко – он все еще держится впереди – на 5% больше – 50%. Мы не имеем права оглашать никаких рейтингов кандидатов, но заметьте, я говорю не о кандидатах, а о сегодняшних наших гостях.
Итак, следующий наш раунд ожидает напрямую наших гостей. Потому я прошу вас пройти внутрь кабинок… и из них уже выйти лицами друг к другу. Прошу Вас, Александр Маркович, вот красная черта и это не для слов, а всего лишь для ног.

Анатолий Матвиенко: - На расстоянии рапиры.

Зураб Аласания, ведущий: - Примерно. Это уже обсуждалось. На расстоянии броска.

Анатолий Матвиенко: - ...яйца.

Зураб Аласания, ведущий: - Яйца… Ох, ты Господи… Вы готовы? 15 минут у вас. Ну, поехали, право первого вопроса предоставляется Александру Марковичу Бандурке. (помощникам) - Извините, я спиной…

Александр Бандурка: - Я хотів би продовжити ту тему, яку підняв мій секундант: чому Віктор Андрійович не любить Харківщину. Це було 350-річчя, дійсно, всі політики поздоровили. Я бачив навіть тих, від кого не чекав поздоровлення. Це учора вся Україна святкувала 60-річчя звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Теж були заяви різні. І така провідна постать, як Віктор Андрійович, не втратив би свого лиця, коли б і харків’ян поздоровив в свій час і весь український народ, чи поклав квіти на могили...

Зураб Аласания, ведущий: - Анатолий Сергеевич.

Анатолий Матвиенко: - Ну, я не можу відповісти на це запитання. Я не можу, якби, писати кожен день хоронології його життя. Я думаю, що я його обв’язково запитаю, і обіцяю Вам персонально відповісти, як і харків’янам. Але я думаю, що абсолютно це не говорить про те, що він нє поважає і не вітає. Я думаю, що те, що відбувається - значно цинічніше, якщо навіть він і не привітав!
Якщо, скажем, на трибуні, де йдуть ветерани, стоїть людина, яка знімала шапки з ветеранів! І вітає їх на цій трибуні, і є кандидатом у Президенти! А друга людина, яка є сином поліцая, який вбивав цих людей під час Великої Вітчизняної війни і сьогодні відповідно займає високу посаду, і його поставили, бо він є чи сьогодні менеджером всієї виборчої кампанії в Адміністрації Президента!
Я думаю, що на ці речі, Олександр Маркович, якщо Ви такий мораліст, варто було б звернути найперше увагу!

Александр Бандурка: - Анатолій Сергійович....

Анатолий Матвиенко: - Хто вітає і з яким відчуттям цих людей, і хто коньнктури в ім’я тільки того, щоб здобути ще одну якусь не зовсім заслужену довіру...

Александр Бандурка: - Анатолій Сергійович, я думаю, Ви не сумніваєтесь в моїй повазі до Вас особисто, і думаю, це адекватно. У нас з Вами давні стосунки.
Але давайте не будемо заглиблюватись в кримінальну статистику! Бо якщо будемо цю тема розвивати, то буду згадувати, і говорити, і питання які стосувалися Вашої сім’ї, і питання...

Анатолий Матвиенко: - Давайте....

Александр Бандурка: - Та не надо...

Анатолий Матвиенко: - З задоволенням!...

Александр Бандурка: - І питання Юлії Тимошенко в блоці, якому Ви перебуваєте, і де кримінальні справи зараз ще в розслідуванні знаходяться... І членів Вашої фракції... Ну, не будемо говорити. Як людина, як громадянин, Віктор Андрійович може писати: не судим, оскільки ці судимості скасовані тоді, коли вони були винесені. Не зараз, а тоді.

Анатолий Матвиенко: - Віктор Андрійович не має до цього відношення. Ви знов попутали!

Александр Бандурка: ...Віктор Федорович. Ну, не надо, значить. От Ви намагаєтесь....

Анатолий Матвиенко: - Я ж не можу не захистити Віктора Андрійовича, якщо Ви кажете, що з нього зняті судимості. У Віктора Андрійовича не було судимостей!

Александр Бандурка: Значить, я ще раз повертаюся. Ви зачіпаєте питання, яке стосується отої поговорки: в чужому глазу - і в своєму!

Зураб Аласания, ведущий: - Господа, с вашего позволения. Вы зациклились на одном и том же вопросе!

Александр Бандурка: (Анатолию Матвиенко) - Це питання, яких Вам краще не чіпати, тому що вони будуть...

Зураб Аласания, ведущий: - Александр Маркович, я должен заметить, что поздравления от Ющенко были, я видел своими глазами – это были листовки. Если Вы спрашивали об официальном поздравлении - тут я ничего сказать не могу. На это Анатолий Сергеевич уже ответил.

Александр Бандурка: - Не бачив я листовок, я бачив поздоровлення, які офіційно надійшли на ім’я харківської громади.

Зураб Аласания, ведущий: - Вот именно - официально, видимо и не было. Анатолий Сергеевич, у Вас есть право на вопрос Александру Марковичу.

Анатолий Матвиенко: - Я Вас як людину, яка фактично продовжує працювати в органах внутрішніх справ...

Александр Бандурка: - В органах внутрішніх справ я не займаю ніякої посади!

Анатолий Матвиенко: - Ви почесний ректор, Ви займаєтесь....

Александр Бандурка: - І не почесний....

Анатолий Матвиенко: - Добре, я розумію.

Александр Бандурка: - Ви мене спитайте: я голова наглядової ради, це є громадська робота!

Анатолий Матвиенко: - Олександр Маркович, я не хотів Вас образити! Якщо Ви так хочите відмежовуватись від міліції - я не хочу Вас ображати!
Ви просто це середовище добре знаєте, Ви продовжуєте добре помагати, Ви займаєтеся питаннями законодавчого забезпечення - я в цьому відношенні. Чого Ви так одразу злякалися?

Александр Бандурка: - Я не злякався. Я нікого не боюся!

Анатолий Матвиенко: - Ну, мені здалося. Тоді вибачте, я прошу вибачення.
Я хочу Вас запитати - може нам змінити правила, які сьогодні існують, не тільки в нашій державі, а й у всьому світі? І колишніх засуджених, з яких, навіть, знято засудження, дозволяти іти працювати в органи внутрішніх справ, хай би вони там працювали? Як Ви дивитесь на цю проблему і наскільки вона є моральною?

Александр Бандурка: - Анатолій Сергійович, закон, який ми з Вами прийняли про міліцію - Ви тоді також голосували “за”, бо ми з вами були в одній команді - це буде наступне питання... Не робить табу для якихось громадян України, які колись робили помилки. Так є таке що за умисне, неумисне. А якщо в графі немає на сьогодні, то людина користується всіма політичними, трудовими....

Анатолий Матвиенко: - Тобто сьогодні, Олександр Маркович, я уточнюю, можна іти в міліцію, якщо ти був засуджений, але засудження з тебе знято?

Александр Бандурка: - Якщо воно зняте - можна. Якщо воно зняте.

Анатолий Матвиенко: - Спасибо за ответ.

Зураб Аласания, ведущий: - Александр Маркович, прошу.

Александр Бандурка: - Віктор Андрійович заявив в парламенті таку фразу – я думаю, що він уже не радий, що сказав її – “влада – вбивця”.
Я у комісії слідчій працював по легенді отруєння, Ви знаєте, зо це виявилося міфом, нічого, ніяких підтверджень – і навіть еспертизи ногтей, волосся - не підтвердили токсикозу.
Якщо Ви зараз наполягаєте, і ця теза для Вас принципова, то чи можете Ви назвати конкретно якогось чиновника посадовця, до якого можна причепити отой ваш ярлик “влада – вбивця”? Бо влада це таке аморфне - а там є конкретні люди. Кого це стосується? Міського голови – Нечипоренка, районного голови – Волощенка, чи губернатора, допустим, Вінницької області Матвієнка, чи губернатора Харківської області – Кушнарева? Кого це стосується? Ви ж були у владі!

Анатолий Матвиенко: - Я и сейчас у владі, я народний депутат, і Ви також.

Зураб Аласания, ведущий: - Можете ответить, кого?

Анатолий Матвиенко: - Да, безперечно, хочу сказати Олександр Маркович, що образність, з якою висловився Ющенко, має не тільки право на такі вислів, але і має аргументи. Сьогодні нас уже не 52 мільйони, а тільки 47. І дивно, чому ж ми так добре живемо - а люди вимирають!
Сьогодні факти - 650 туберкулезників – це не проблема доброго життя, а це проблема, Олександр Маркович, соціальна, це проблема рівня життя, самопочування!
Сьогодні ми маємо перше місце в світі по темпах зростання ВІЛ-інфкованих. Весь світ наляканий! І від цього гине дуже багато людей.
Но, зрештою, якщо Ви хочете персонально, то я хочу Вас запитати, а хто вбив донецького журналіста, бітами, насмерть? А хто відрізав голову Гонадзе, чи не цей режим? Чи не ця влада? До речі, до якої і ми з Вами причетні!
Тому давайте не будемо ховатися за гасло не персоніфікованого. Більше того, про це має сказати суд, про це має сказати прокуратура, про це мають сказати слідчі органи!
Даруйте мені, я був в Мукачево, я назвав 28 злочинців, які фальшували вибори в Мукачево, але цей прокурор, але ці слідчі органи - нічого до них, і пальцем не торкнули. Очевидно, вбивці мають ходити на свободі, очевидно вбивці мають лякати суспільство, очевидно переляканому і дуже знедолену суспільстві.... І нужно мутити воду, і обрати будь-кого навіть рецидивіста!

Зураб Аласания, ведущий: - Александр Маркович, Вы согласны?

Александр Бандурка: - Ні.

Зураб Аласания, ведущий: - Я вижу...

Александр Бандурка: - Я, знову-таки, юрист, і людина конкретних справ. Є конкретні злочинці, які мають відповідати, і за Мукачево. Ну, хто там більше порушував порядок – депутати від “Нашої України”! Це Ви тоже знаєте, і з цим і спорить не будете. За конкретні вбивства - є конкретні вбивці, вони мають відповідати. Стовно населення - є демографічні хвилі і підйоми. Сьогодні скорочення населення в усіх європейських країнах. Де живуть набагато кращі чем ми! А якщо брати конкретно останній рік, то в Україні 257 тисяч народилося малюків.... А Вам назову дуже цікавий приклад.

Анатолий Матвиенко: - А померло 500 тисяч.

Александр Бандурка: - Давайте так: одне - скорочується, друге - збільшується. У нас 14 мільйонів пристарілого населення. В моєму виборчому окрузі при 2000-му році було 28 вагітних жінок, які в декретних відпустках. А зараз - 443.

Зураб Аласания, ведущий: - Кто постарался?

Александр Бандурка: - Є показник. 443. Це є показник, соціального рівня життя.

Анатолий Матвиенко: - Я Вам заздрю, Олександр Маркович.

Александр Бандурка: - Я створив всі умови для того, щоб людей народжувалося більше. І знову повертаючись до того, до останньої Вашої фрази. Можна бачити все в темному світі, на сонці можна теж бачити плями. Але не бачити того, що життя поліпшується, того що кращі соціальні програми виконуються?...
Я можу називати. Цифра ось у мене: за уряду Ющенко, і уряду Януковича. Вони на користь Януковича! Як ми вийдем на вулицю і спитаємо: чи відмінить вам пенсії, чи зменшить вам зарплату, чи повернуть вас до часів Ющенко, то люди скажуть: “Боже упасі”!

Зураб Аласания, ведущий: - Господа, извините, но у меня такое впечатление, что вы живете в разных странах. В частности, Бандурка и Матвиенко - живут в двух разных Украинах. Вы не считаете, что это просто борьба за власть?

Анатолий Матвиенко: - Я вважаю, що ми давно живемо в віртуальній державі, коли послухаєш Президента, Януковича, от Олександра Марковича ще - тільки я не знаю, як він попав в ту компанію, це для мене окреме питання – то здається, що всі вже живуть добре, і тільки тобі погано. Ти хочеш вибігти на вулицю і подивитися, може дійсно тільки ти один уже. Вибігаєш на вулицю, дивишся на вулицю - і все виявляється не так як кажуть.
А тепер стосовно тих цифр, Олександр Маркович. Ну будьте коректним! Ну нема в нас 284 пенсії, у нас є 170 пенсії і є доплата. Так і кажіть, що це доплати!

Александр Бандурка: - Але ж вони мають 284 гривні, які отримує кожний пенсіонер!

Анатолий Матвиенко: - Ну, так і кажіть, що він отримує їх - тому що вибори і в бюджеті, ми з Вами ж знаємо, нічого подібного не закладено, і закон тільки вирішує проблеми пенсійного забезпечення, а не доплати. І його сьогодні ....

Александр Бандурка: - Три з половиною мил’ярди як раз передбачено в бюджеті Януковича!

Анатолий Матвиенко: - Немає, вони вкрадені. 9,9 мільярди, і про це сказав Симоненко, і рахункова палата - вкрадено, і далі бюджет робиться нереальний, робиться із перевиконанням, для щоб їх і далі красти!
16 міля’рдів било вкрадено в 2004 році. І за рахунок того, що поділили, як у доброму бізнесі сьогоднішніх правил – 50:50. П’ятдесят віддали для того, щоб купить населення, а інше - поклали собі в кишеню! І студентам доплата. І це все той мізер, за який Ви думаєте, що можна купити український народ! Ви не купите, і я вам гарантую, що цього не буде!

Александр Бандурка: - Моя справа....

Анатолий Матвиенко: - Але, але... дайте я закінчу. Не лякайте Ющенком, бо Ющенко не знімить, а піднімить і середню заробітну плату, і піднімить пенсії, вище, ніж ви сьогодні маєте.

Александр Бандурка: - Дуже добре, Ви мені нагадали аргумент. Ми з Вами - депутати Верховної Ради не сьогоднішнього дня. При уряді Ющенко всі пільги соціальні гарантії, які мав селянин (показывает на фермера Виктора, своего помощника) - воно сидить, журналіст (показывает на Михайла Подоляку, помощника Матвиенко), міліціонер, який стоїть перед Вами, вчитель, лікар, пенсіонер - було позбавлено! Віськовослужбовця... Це ж нас позбавили тоді всіх, хто мав якісь додаткові гарантії, ну, на проживання. Зараз уряд Януковича намагається все це відновити, Ви знаєте постанови Кабінету Міністрів, проекти законодавчих актів. Це нас з Вами...Тоді ми з Вами були в НДП, в одній партії, то ми слухали Віктора Андрійовича...

Анатолий Матвиенко: - Я тоді вже не був в НДП, як Віктор Андрійович був. Я хочу вибачитися....

Александр Бандурка: - Може. Може і я тоді ....

Анатолий Матвиенко: - Я пішов з цієї фракції ще до виборів Президента Кучми!

Александр Бандурка: - Уточнення приймаю. Тоді Віктор Андрійович бив себе в груди, рвав на собі сорочку і казав: друзі, ми все компенсуємо через постанову Міністрів. Стаття 57-ма, яка була призупинена: це пільги для соціально незахищених верств населення.
Навіть ніхто не поцікавився, які ж суми потрібні для того, щоб компенсувати! То до сих пор вони не компенсовані. Це робить зараз тільки уряд Януковича.

Анатолий Матвиенко: - Можна запитання?

Зураб Аласания, ведущий: - Ну, конечно, пожалуйста.

Анатолий Матвиенко: - Репліка і запитання. З цього щирого політика, це морально політична людина, яка завжди каже правду, може всю, але ніколи не каже брехні.

Зураб Аласания, ведущий: - Это про опонента, или про...

Анатолий Матвиенко: - Ні, я це кажу з приводу того, що зараз каже Янукович. Янукович наговорив уже стільки за нашу виборчу компанію!... І Олександр Маркович, Ви це знаєте добре, що коли б підрахувати ці обіцянки, потрібно 50 мільярдів гривень тільки на те, що він наобіцяв 2005 році. А у нас бюджет...

Александр Бандурка: - Бюджет пропонується 112 мільярдів....

Анатолий Матвиенко: - Секундочку, 112 – це разом з місцевими, а державний бюджет - всього 80, тому давайте....

Александр Бандурка: - Тобто Янукович говорить в межах бюджету? Дякую Вам за цей аргумент.

Анатолий Матвиенко: - 50 мільярдів тільки на пільги! А армія, а міліція, а освіта, а медицина? Це взагалі вже очевидно не варто обговорювати, це ще .....

Зураб Аласания, ведущий: Время пролетело быстро. Да, понимаю, что вы не удовлетворены, и секунданты, как мне кажется, и гости. Никто из нас не заметил 50-ти минут - мы еще в эфире, но я бы... последний вопрос звучал бы вот как: могли бы вы здесь, в прямом эфире - пожать друг другу руки?

Анатолий Матвиенко: - Да, конечно!

Александр Бандурка: - Безумовно!

Зураб Аласания, ведущий: - И 32-го числа тоже?

Анатолий Матвиенко: - Конечно!

Зураб Аласания, ведущий: При любой ситуации?

Анатолий Матвиенко: (Александру Бандурке, со смехом тянет на свою сторону) - Я вам вот що скажу: переходьте на нашу сторону!..

Зураб Аласания, ведущий: - Позвольте, я стану посередине и скажу: благодарю Вас, будем считать, что вы проголосуете сейчас в этих кабинках. (Зрителям) Вот здесь у нас цифры голосования по агитаторам: господин Бандурка набрал - 46%, 48% - набрал Анатолий Матвиенко, не определились - 6%.
Если они сейчас идут в кабинки голосовать, то послезавтра это сделаете и вы. Поверьте, в кабинке никто не будет на вас смотреть и никто не будет знать о вашем выборе…

Анатолий Матвиенко: - Але перед цим треба перевірити списки, бо там таке написано!..

Зураб Аласания, ведущий: - Да. Пожалуйста, не поленитесь, у вас есть еще один день - сходите, узнайте правильно ли написаны ваши фамилии в списках. И в воскресенье - выбор за вами.
Пожалуйста, помните об этом – выбор за вами!
На этом наша программа закончена. Спасибо, и до свидания.

Анатолий Матвиенко: - До побачення!

Александр Бандурка: - До побачення!

Все материалы представленные на сайте являются интеллектуальной собственностью © Агентства 'МедиаПорт'